Úvod / Články / 5 TAJOMSTIEV kvality produktov KVINT
Tlačiť

5 TAJOMSTIEV kvality produktov KVINT

Pozrite si video, ktore odhaľuje proces zberu, zrodu a skladovania výnimočných produktov KVINT a prečo je kvalita na prvom mieste.

5 TAJOMSTIEV  kvality produktov KVINT

1.    TAJOMSTVO 

Spoločnosť KVINT disponuje 2000 ha vlastných viníc,

Spoločnosť KVINT disponuje 2000 ha vlastných viníc, na ktorých sa dopestováva 20 rôznych odrôd vínnej révy. Najcennejšie odrody sa zbierajú len ručne. Významným faktorom pre kvalitu vína a následne aj brandy je, že pôda pod moldavskými vinicami má veľmi podobné geologické zloženie ako v oblasti Cognacu a podobnú klímu, ovplyvnenú blahodarnou blízkosťou Čierneho mora a s množstvom slnečných dní.


 

2.    TAJOMSTVO

Uchovávame najlepšiu kvalitu vína

Počas zberu, ako aj celého následného výrobného procesu uchovávame najlepšiu kvalitu vína. To znamená, že napriek technickým vymožnostiam doby, rešpektujú prirodzené prírodné procesy dozrievania vína, nič nie je urýchľované ani inak upravované.
 

3.    TAJOMSTVO

Spoločnosť KVINT má neustále na sklade 1 milión decilitrov čistého alkoholu.

To nám umožňuje nepretržite produkovať všetky druhy brandy vo vysokej kvalite.
 

4.    TAJOMSTVO

Nešetríme na kvalite.

Vo výrobnom závode majú neustále 40 vekovo rôznych druhov vínnych destilátov/extraktov, nakoľko sa tieto využívajú pri tvorbe a miešaní (kupáži) jednotlivých druhov brandy. O finálnom veku konečného produktu rozhoduje jeho najmladšia zložka. To znamená, že pri tvorbe konečnej chuti 5 ročného brandy sa používa pri miešaní aj 10-ročný destilát a pri tvorbe 15 ročného brandy sa využíva aj destilát s vekom 60 rokov. Najmladšie zložky týchto brandy majú však 5 a 15 rokov a podľa toho sú aj označené.

Cieľom miešania je dosiahnuť chuť a vôňu, ktorú zákazník pozná a oceňuje. Úspech tohto postupu dokladuje fakt, že za 100 rokov existencie ešte neevidujú v Kvinte žiadnu reklamáciu týkajúcu sa kvality produktu.

 

5. TAJOMSTVO

Držíme sa tradície založenej na dlho-trvajúcej dochuti produktov.

Dlhoročné skúsenosti tvorcov vína a brandy hovoria o tom, že len to čo sa nerobí v chvate, ale v pokoji a v prirodzenom tempe, rešpektujúcom prírodu,  vzniká vo výnimočnej kvalite. A kvalita sa pri týchto nápojoch premieta do dlhej a príjemnej dochuti výsledného nápoja.  To je základným pilierom pri tvorbe týchto výnimočných destilátov.
 

5 tajomstiev kvality produktov KVINT, zabery a procesy priamo z výrobného závodu nájdete v tomto videu: 

 

 


 

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.