Úvod / Články / Ako si najlepšie vychutnať brandy
Tlačiť

Ako si najlepšie vychutnať brandy

Jednoduchá odpoveď by znela, tak ako nám chutí. Jednoduchá odpoveď však nejestvuje. Ak chceme naozaj naplno vychutnať všetky pôžitky, ktoré koňak poskytuje, mali by sme počúvnuť stáročnú tradíciu a podriadiť sa jej. Nič nie je náhodou.

Ako si najlepšie vychutnať brandy

Vychutnanie si brandy Kvint

Rovnako ako koňak, aj divin je najlepší keď ho podávame v úzkej čaši tulipánového tvaru alebo okrúhlej čaši balónovitého tvaru (typickej „napoleonke“). Časy sa menia a novším zvykom je podávanie brandy s ľadom vo whiskovom pohári (tumbleri). To sa však týka skôr mladších divinov, do veku cca 10 rokov. Staršie diviny KVINT si zaslúžia vychutnávanie pri izbovej teplote a z čaše.

 

„Pri ich vyzretí hral dôležitú úlohu čas, veľa času. Tak venujme čas aj ich vychutnávaniu,“ povedal Peter Pišťanek, odborník na vínne destiláty.

 

A teraz detailne, ako vychutnávať

 

 

Koňak alebo brandky nalievame priamo pred konzumentom, pretože prvé jemné pary sa uvoľňujú už pri nalievaní a podporia zmyslovú rozkoš. Správna dávka je asi 20-40 ml. Po naliatí nechajme koňak asi minútku nadýchnuť sa, potom ho môžeme vychutnať. Najprv sa pokochajme v nádhernej farbe a lome svetla. Všimnime si, ako koňak žiari. Potom privoňajme. Hľadajme vôňu kvetov, ovocia, orieškov, pivnice. Trochu zavírme pohárom, aby sa hladina koňaku okysličila. Opäť privoňajme. Zistíme, že arómy zosilneli. Skúsme sa napiť – vtiahnime krátky dúšok a nechajme ho roztiecť v ústach. Potom si chlipnime ešte raz, tentoraz o niečo viac. Čo cítime? Podeľme sa o to so svojimi spoločníkmi a spoločníčkami. Ak ochutnávame viac rôznych koňakov, je dobré na každý použiť nové poháre.

Vôňa a chuť príjemne rozkvitnú, keď čašu zohrievame dlaňou a jemnými krúživými pohybmi celej ruky ju občas mierne zvírime a zamiešame.

Samozrejme, časy sa menia a nové móresy neobišli ani tradičné liehoviny. Podávať brandy so sódou ako long drink nie je nič nového pod slnkom, takto ho odpradávna pijú Angličania. Novším zvykom je podávanie brandy s tonicom a ľadom vo whiskovom pohári (tumbleri). Veľa konzumentov si už na to zvyklo a pochvaľuje si, že objavilo nový, doteraz nepoznaný rozmer koňaku.

Galéria k článku

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.