Úvod / Články / Degustácia brandy KVINT za účasti médií
Tlačiť

Degustácia brandy KVINT za účasti médií

24.4.2014 sa uskutočnila v Bratislave degustácia a predstavenie produktov KVINT médiam a partnerom. Celkovo sa degustovalo 9 ročníkov brandy, od 5 rokov do 33 rokov. Degustáciu viedol odborník na vínne destiláty pan Peter Pištánek.

Degustácia brandy KVINT za účasti médií

 

 

 

Unikátne moldavské brandy KVINT prichádza na Slovensko

 

Bratislava, 2. mája 2014: Spoločnosť KVINT vyrába asi 70 rôznych druhov rôznych vín a destilátov. Čo sa týka divinov- brandy, tie sa predávajú v rôznych stupňoch vyzretia, od nástupnej kvality (3 roky), až po päťdesiatročné. Tieto produkty už sú dostupné aj pre slovenského zákazníka.

Popis jednotlivých produktov akostných vínnych brandy od 5 ročného KVINT VSOP až po KVINT XO Černeckij KVINT VSOP pripravil Peter Pištánek.

Vek 5 rokov

Vzhľad: živá, žiarivo zlatisto-medená farba

Vôňa: harmonické svieže tóny vína, zlatého čaju, citrusov, nádych marcipánu a sušeného ovocia (najmä sliviek)

Chuť: lahodná, vyvážená, živá, prirodzene sladkastá, ovocná, korenistá

Dochuť: jemne trpká, štipľavo korenistá, vzhľadom na svoj vek primerane dlhá

Verdikt: Päť rokov v dubových sudoch už urobí slušné VSOP a toto päťročné brandy KVINT hravo strčí do vrecka ktorékoľvek arménske či azerbajdžanské brandy aj vyššieho veku. Síce mu nejaký detail chýba do výstavnej brilantnosti koňakov kategórie VSOP zvučných francúzskych značiek, ale o to prirodzenejšie pôsobí. Veľmi dobrý začiatok portfólia moldavských brandy KVINT.

 

KVINT XO

Vek 8 rokov

Vzhľad: viskózna tekutina žiarivo medenej farby

Vôňa: citrusy, nugát, pražené mandle

Chuť: jemná, hladká, výrazne korenistá

Dochuť: Orieškovo trpkastá, luxusne jemná, komplexná, dlhá, ktorá sa po pár minútach preklopí do ovocnej kyslastosti

Verdinkt: Kvalitatívny skok oproti 5-ročnému VSOP je pri tomto nástupnom XO brandy výrazne citeľný. Čistokrvné brandy kategórie XO, ktorého chuť spĺňa všetko, čo vôňa sľubuje.

 

KVINT XO Nistru

Vek 8 rokov

Vzhľad: pozoruhodne viskózna tekutina žiarivo medenej farby

Vôňa: čierny čaj, citrusy, oriešky, nugát, ovocný džem, na konci príjemný nádych pivničnej vône

Chuť: jemná, hladká, prirodzene sladkastá, výrazne telnatá (brandy "sa takmer dá hrýzť"), harmonicky ovocná i drevnatá

Dochuť: hrejivá, hodvábne hladká, dlhá, ktorá sa po pár minútach preklopí do ovocnej kyslastosti

Verdikt: Vôňa i chuť je o štipku intenzívnejšia, zaoblenejšia a hladšia ako u klasického osemročného XO. Podľa samotného výrobcu je Nistru svojou charakteristikou "dámskym" brandy, a vskutku, niečo v jeho komplexnej, sladkastej, krehkej a vrúcnej povahe by sme mohli pripísať ženskému pokoleniu. Vyrába sa od roku 1959 a rok nato získalo striebornú medailu na výstave v Budapešti a v roku 1966 zlatú medailu v Sofii.

 

KVINT XO Doina

Vek 9 rokov

Vzhľad: pozoruhodne viskózna tekutina žiarivo medenej farby

Vôňa: čierny čaj, citrusy, nugát, marcipán, pražené mandle, sušené marhule a slivky

Chuť: suchšia, štedro obdarená orechovou trpkosťou a alkoholovou razantnosťou

Záver: dlhý, orieškovo-mandľovo trpkastý, vysoko výhrevný, so sotva badateľným, ale prítomným alkoholovým chvostíkom

Verdikt: Oproti Nistru menej ovocnej sladkosti a hladkosti, Doina je podstatne suchšie brandy s väčšou mierou trpkosti a zvieravosti (dôsledok dlhodobého stárenia v dubových sudoch), chuťovo pomerne razantný destilát, ktorý prvýkrát uviedli na trh v roku 1956 a v roku 1966 zlatú medailu v Sofii, v roku 1967 zlatú medailu tamtiež a v roku 2007 striebornú medailu v Bruseli. Podobne ako Nistru je "dámske" brandy, brandy Doina je výrobcom skomponované ako jeho "pánsky" ekvivalent. Každý muž ocení jeho priamosť, úprimnosť a chuťovú priamočarosť.

 

KVINT XO

Vek 10 rokov

Vzhľad: tekutina tmavo medenej až jantárovej farby

Vôňa: extrémne výrazná, tóny čokolády, kakaa, sušeného ovocia, marcipánu

Chuť: bohatá, komplexná, orieškovo trpkastá, ušľachtilá, dominantná je horká čokoláda a oriešky

Záver: dlhý, orieškovo-mandľovo trpkastý, vysoko výhrevný

Verdikt: Najzaujímavejšie je, že toľko bohatstva chuti sa nachádza v desaťročnom destiláte, ktorý by sme - čo sa týka sladkosti - skôr označili za ľahký a suchý. Tak sme navyknutí na to, že vehiklom komplexnosti a stálym sprievodcom je ťažší a sladší charakter, že pri takomto viacrozmernom a rozkvitnutom brandy nás jeho suchý charakter až prekvapí.

 

KVINT XO Surprise

Vek 10 rokov

Vzhľad: tekutina tmavo medenej až jantárovej farby

Vôňa: vanilka, sušené ovocie, čokoláda, marcipán, figy, dobre prepečený toust

Chuť: ovocná, telnatá, sladkastá, orieškovo-mandľovo trpkastá, vyvážená

Záver: dlhý, hrejivý, orechovo trpkastý, mierne zvieravý na konci jazyka

Verdikt: Vznik tohto konkrétneho brandy (v originále "Sjurpriznyj") je spojený so zaujímavým príbehom. Začalo sa ako kompozícia destilátov Nistru a Doina, ktorým sa po spojení dožičili ešte dva roky spoločného dozrievania v sudoch. Výsledok prekvapil aj samotných tvorcov. Preto nazvali tento výnimočný destilát Sjurpriznyj - Prekvapivý. Nie až takým prekvapením je desať zlatých a dve strieborné medaily získané na rôznych medzinárodných výstavách.

 

KVINT DVV Tiraspol

Vek 15 rokov

Vzhľad: tekutina tmavo medenej až jantárovej farby

Vôňa: hneď na prvé zavoňanie upúta tzv. rancio, teda nezameniteľná „stará“ aróma vzdialene podobná kombinácii vône kvetov, ovocia a jemného náznaku pižma. Chemicky ide jednak o výsledok premeny tanínu a lignínu a oxidácie mastných kyselín, ku ktorej dochádza okolo pätnásteho roku zrenia, pričom sa v destiláte vytvárajú karbonylové zlúčeniny: ketóny a aldehydy, jednak o výsledok hydrolýzy hemicelulózy. Je to výlučne vec dlhého dozrievania, nedá sa napodobniť iným spôsobom.

Chuť: komplexná, bohatá, komplikovaná, ušľachtilá, hodvábne hladká, plná ovocia, orieškov, čokolády a s nádychom praženej kávy.

Dochuť: nekonečne dlhá, harmonická, hladká a hrejivá.

Verdikt: Je známy fakt, že to najzaujímavejšie sa začne v kvalitnom sude so špičkovým brandy odohrávať až dakedy medzi 15. a 20. rokom zrenia. Vtedy destilát nadobúda plnší charakter a nezameniteľnú arómu, ktorú v juhozápadnom Francúzsku nazývajú rancio a je to predovšetkým to, čo robí vínne brandy takým výnimočným produktom. Pätnásťročné brandy KVINT DVV Tiraspol uviedli v roku 1997 k stému výročiu firmy a vyznačuje sa dokonale vyzretým charakterom.

 

KVINT XO

Vek 25 rokov

Vzhľad: tekutina jantárovej farby

Vôňa: intenzívne kvetnaté rancio, sušené ovocie, náznak sena.

Chuť: intenzívna, menej ovocia, viac dreva, orechov, čokolády, kakaa, praženej kávy, horko-sladkastá.

Dochuť: dlhočizná, harmonická, hladká a hrejivá.

Verdikt: Vskutku aristokratické, dokonale vyzreté brandy pre milovníkov veľmi starých destilátov. Aróma a chuť vínneho destilátu ustúpila do pozadia a dominantné sú ušľachtilé a pestré tóny dubového dreva.

 

KVINT XO Černeckij

Vek 33 rokov

Vzhľad: tekutina sýto jantárovej farby

Vôňa: neuveriteľne bohaté a vrstevnaté rancio, kvety, sušené ovocie, absolútne omračujúci buket

Chuť: veľmi intenzívna, ovocno-kvetnatá, telnatá, náznaky horkej čokolády, sladkastá s príjemnými tónmi pražených horkých mandlí

Dochuť: korenistá, no zároveň hodvábne hladká, hrejivá a predovšetkým nekonečne dlhá

Verdikt: „Absolútne dokonale vyzreté staré brandy, ktoré strčí do vrecka akýkoľvek koňak aj armaňak kategórie XO a Extra. Po 33 rokoch dozrievania odovzdalo dubové drevo suda destilátu všetko to najlepšie, čo mohlo. Toto je absolútny vrchol umenia výroby vínneho brandy. Je to posledné dielo dlhoročného pivničného majstra S. A. Černeckého, ktorý sa uvedenia na trh už, žiaľ, nedožil,“ hovorí Peter Pištánek, odborník na vínne destiláty.

 

Ako najlepšie vychutnať divin KVINT?

Rovnako ako koňak, aj divin je najlepší keď ho podávame v úzkej čaši tulipánového tvaru alebo okrúhlej čaši balónovitého tvaru (typickej „napoleonke“).

Divin nalievame zásadne až priamo pred našou spoločnosťou, pretože prvé jemné pary sa uvoľňujú už pri nalievaní a podporia zmyslovú rozkoš. Čašu držíme najlepšie za stonku alebo palcom, ukazovákom a prostredníkom za jej plochú platformu. Vôňa a chuť divinu príjemne rozkvitne, keď ju jemnými krúživými pohybmi občas mierne zvírime a zamiešame. Zohrievať bruško čaše rukou, ako občas môžeme vidieť vo filmoch, je zbytočné. Rovnako je zbytočné (a barbarské) umelo nahrievať čašu pred použitím.

Samozrejme, časy sa menia a nové móresy neobišli ani tradičné liehoviny. Podávať brandy so sódou ako long drink nie je nič nového pod slnkom, takto ho odpradávna pijú Angličania. Novším zvykom je podávanie brandy s ľadom vo whiskovom pohári (tumbleri). To sa však týka skôr mladších divinov, do veku cca 10 rokov. Staršie diviny KVINT si zaslúžia vychutnávanie pri izbovej teplote a z čaše. Pri ich vyzretí hral dôležitú úlohu čas, veľa času. Tak venujme čas aj ich vychutnávaniu.

 

Implex s.r.o. je dovozcom a distribútorom alkoholických nápojov moldavskej značky KVINT v Slovenskej republike. Ponuka obsahuje výnimočné brandy KVINT, vína z viníc v Dubossary a vodku Kvintoff jedného z najznámejších producentov vína a brandy v histórii bývalého sovietskeho impéria.

Viac na www.kvint.sk

Pre ďalšie informácie, fotografie kontaktujte:

Ľuboslava Červenáková

obchod@implex.sk

+ 421905 839 319

Implex, s.r.o.

 

Simona Mištíková                                                                                                      

mistikova@divino.sk                                                                                              

+ 421 907 709 638                                                                                                     

Divino, Juicy PR agency                                                                                                            

 

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.