Úvod / Články / KVINT
Tlačiť

KVINT

Pôvod značky a krátka história

KVINT

Akronym KVINT je tvorený prvými písmenami ruských slov " коньяки , вина и напитки Тирасполя " (Kon'iaki , Vina I Napitki Tiraspol'ia ) v preklade: brandy, víno ​​a nápoje z Tiraspolu.

História výrobného závodu KVINT sa datuje do roku 1897, kedy bola prvýkrát spustnená výroba v Tiraspole. V súčasnej dobe patria nápoje pod značkou KVINT medzi najobľúbenejšie nielen na trhoch bývalého sovietskeho impéria ale aj v iných častiach sveta .Je to nielen vďaka investíciam do najnovších technológii podľa francúzkeho vzoru výroby koňaku, ale hlavne vďaka zachovaniu dlhoročných tradícií výrobného procesu. Pôvodné receptúry záložené na používaní výhradne prírodných surovín si dedia vinári z generácie na generáciu.

Každý rok spoločnosť KVINT vyrobí a predá viac ako 20 miliónov fliaš alkoholických nápojov . To zahŕňa viac ako 70 rôznych druhov destilátov a vín , viac než 30 druhov brandy  vo veku od 3 do 50 rokov, z ktorých každé ponúka svoju chuť a vôňu, rovnako ako atraktívny a moderný dizajn.

KVINT je pravidelným účastníkom rôznych medzinárodných výstav a degustačných súťaží , kde výrobky KVINT získali viaceré ocenenia: 3-krát Super Grand Prix pohár, 21-krát Grand Prix pohár a viac ako 180 zlatých a strieborných medailí.

Vďaka týmto úspechom a objemu výroby sa výrobný závod KVINT radí medzi piliere národného hospodárstva Podnesterskej moldavskej republiky, poctený vyobrazením na 5 rubľovej bankovke.

Podnesterská moldavská republika (Podnestersko, v ruštine  lepšie známe ako Pridnestrovie) je v súčastnosti medzinárodne neuznaný, ale inak fakticky samostatný štát, vyhlásený začiatkom roku 1992.

Krajina sa rozprestiera v úzkom pruhu zeme pozdĺž rieky Dnester a leží medzi Ukrajinou a Moldavskom, s hlavným mestom Tiraspol.

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.